MUSA OČERUPAO PETLOVE: Reprezentacija BiH serijom kakva se retko viđa slomila favorizovanog protivnika

Novosti online 27. 08. 2022. u 22:43

KOŠARKAŠKA reprezentacija Bosne i Hercegovine pobedila je večeras Francusku nakon produžetka rezultatom 96:90 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Francuzi su u Sarajevo došli kao apsolutni favoriti, ali su kao i u meču protiv Češke imali jako loše otvaranje susreta.

Iskoristio je to bosanski tim. Jusuf Nurkić i Džon Roberson su vodili igru nacionalnog tima BiH i nakon prve deonice bilo je plus 14 u korist Bosne, 28:14.

Gotovo devet minuta u trećoj četvrtini Francuska je ostala bez poena, to je BiH tim iskoristio za seriju od 20:0 i prednost od osam razlike pre ulaska u zadnju deonicu (59:51).

Međutim, u četvrtoj četvrtini Franzuci su bili bolji, a Roberson je promašio šut za pobedu pa je utakmica otišla u produžetak.

Nije selekcija BiH poklekla u dodatnih pet minuta. Nastavili su sa odličnom igrom i na kraju slavili.

Najefikasniji u timu BiH bio je Jusuf Nurkić sa 21 poenom i devet skokova, Roberson je dodao 18 koševa, dok je Džanan Musa odigrao sveobuhvatnu partiju zabeleživši 17 poena, šest skokova i pet asistencija.

BONUS VIDEO: Novak Đoković i Željko Obradović zajedno gledaju "orlove"