ZVEZDA SLAVILA U ČAČKU: Crveno-beli pobedili uporni Borac u interesantnom ABA okršaju

Č. V. 20. 04. 2022. u 21:25

KOŠARKAŠI Crvene zvezde pobedili su Borac u Čačku u utakmici 25. kola ABA lige sa 66:54.

Nije ovaj meč imao rezultatski značaj, ali ni to nije sputalo izabranike Dejana Radonjića da upišu novi trijumf u regionalnom takmičenju.

Koliko je meč bio neefikasan pokazuje činjenica da su jedino gosti i tu poslednjoj četvrtini postigli više od 20 poena, tačnije 22.

DUEL Ostin Holins i Ilija Đoković/FOTO: KK Borac/Duško Radišić/ABA liga

Zvezda je ponovo odigrala odbranu koja je bila veoma dobra i to je pravilo dosta problema igračima Marka Marinovića. Crveno-beli su posle prvog poluvremena imali prednost od šest razlike - 34:28.

Pokušao je Borac da preokrene rezultat, ali u tome nije uspeo. Presudna za ishod ovog meča je bila četvrta četvrtina koju su gosti dobili sa 22:12.

Najefikasniji kod pobednika bio je Ostin Holins sa 16 poena, dok je Eron Vajt dodao 11. Na drugoj strani najviše se istakao Marko Pecarski 14, pratio ga je Radovan Đoković sa osam.

Crvena zvezda sada ima učinak 23-2, a Čačani 8-17.

BONUS VIDEO: Kako je Jokić postao najbolji košarkaš kada se tome ama baš niko nije nadao?