MORNAR NASTAVIO SA SJAJNIM IGRAMA: Barani u neizvesnoj završnici pobedili FMP

Časlav Vuković 22. 01. 2022. u 21:43

KOŠARKAŠI Mornara pobedili su FMP u sjajnom meču odigranom u "Topolici" sa 82:78 u 17. kolu ABA lige.

Barani su nastavili sa odličnim partijama u poslednje vreme. Ovo im je bio šesti trijumf u posednjih sedam utakmica. Treba reći i da je tim iz Železnika odigrao prvi meč u novoj godini.

Prvo poluvreme pripalo je timu Nenada Stefanovića koji su na pauzu otišli sa poenom prednosti - 45:46. Ipak, četvrta četvrtina bila je presudna za konačan ishod ovog susreta. Mornar je u poslednjih 10 minut odigrao čvrsto u odbrani i rivala sveo na 13 poena.

Izabranici Mihajla Pavićevića pobedili su neizvesnoj završnici. Gosti su mogli do prednosti na 31 sekundu pre kraja, ali je Nevels promašio otvorenu trojku, pa je rezultat ostao 77:75 za domaće.

Najefikasniji kod pobednika bio je Aleksandar Lazić sa 19 poena, dok je Sead Šehović dodao 16. Kod FMP-a najviše se istakao Geret Nevels sa 17, dok je Danilo Tasić dodao 12 poena.

Ekipa iz Crne Gore sada ima učinak 7-8, a sastav iz Železnika 10-4.

BONUS VIDEO: Plate NBA košarkaša: da li je Jokić stvarno MVP?