BJELICA I KARI NOSILI VORIORSE: Lejkersi se obrukali (VIDEO)

Novosti online 18. 12. 2021. u 08:03 >> 08:08

SRPSKI košarkaš Nemanja Bjelica istakao se u pobedi Golden Stejta protiv Boston Seltiksa 107:111.

Fantastičnu sezonu igraju Voriorsi, upisali su 24. pobedu uz pet poraza, a Bogston večeras nije imao rešenja za Stefona Karija koji je ubacio 30 poena uz pet skokova i četiri asistencije.

Naš Nemanja Bjelica na terenu je proveo 16 minuta, uz sedam poena, četiri skoka i tri asistencije. U Seltiksima istakao se Džejson Tejtum sa 27 poena.

Lejkersi neće po dobru pamtiti gostovanje Timbervulvsima u Minesoti. Ubacili su svega 92 poena u porazu 110:92.

Timbervulvsi nisu obraćali pažnju na to što je tim rivala sačinjen od zvezda, vodili su nakon 12 minuta igre i +20, dok je tim iz Kalifornije do poluvremena smanjio zaostatak na devet poena deficita.

Domaćine je do trijumfa "pogurao" Karl-Entoni Tauns uz 28 poena i deset skokova i četiri asistencije, dok je Ajzea Tomas sa 19 poena bio poenterski najistaknutiji kod Jezeraša, a Lebron Džejms je ubacio poen manje uz deset skokova i dabl-dabl.

Milvoki Baksi u užasno skraćenoj rotaciji u kojoj je nastupilo samo devet igrača nisu uspeli da dođu do prvoklasne senzacije protiv Nju Orleans Pelikansa. Osetilo se odsustvo moćnog Janisa Adetokunba, pa su domaći doduše uz dosta borbe posle produžetka stigli do pobede - 116:112.

Pobede su ostvarili i Majami protiv Orlanda, San Antonio je "rešio" Jutu u Solt Lejk Sistiju, Portland se izborio sa Šarlotom, dok je Memfis dobio Sakramento bez ikakve muke na gostovanju.