JOKIĆ SE SVAĐAO, DENVER SE OBRUKAO: Fenjeraš krupan zalogaj za MVP-a (VIDEO)

Novosti online 02. 12. 2021. u 06:47

DENVER nije ekipa za velika dela. Iako osakaćeni povredama, za poraz od jedne od najgorih ekipa u NBA ligi nema opravdanja.

Tanjug/AP

Orlando je slavio 108:103 protiv Nagetsa, kojima nije pomogla ni dobra partija Nikole Jokića.

Jokić je već posle prve četvrtine bio blizu dabl-dabl učinka sa sedam datih poena, osam skokova i tri asistencije.

Do kraja prvog poluvremena Nikola je već stigao do dvocifrenog učinka u poenima i skokovima uz pet asistencija.

Na kraju je Srbin završio utakmicu sa 18 poena, 15 skokova, sedam asistencija i pet izgubljenih lopti. Proveo je na parketu 36 minuta i šutirao 7/19 iz igre, od toga 0/5 za tri.

U finišu susreta MVP iz prošle sezone bio je nezadovoljan jednom sudijskom odlukom i jasno je to stavio do znanja arbitrima, ali je posle intervencije Erona Gordona uspeo da se smiri.

Spomenuti Gordon dodao je 17, dok je Moris bio najefikasniji kod gostiju sa 22 poena.

Na drugoj strani, Kol Entoni je predvodio Medžik sa 24 poena, osam skokova i sedam asistencija, a sledeći na listi strelaca bio je Karter sa 18 poena i takođe osam uhvaćenih lopti.

Nagetsi su doživeli sedmi poraz u poslednjih osam utakmica i sada su 10. na tabeli Zapada sa učinkom 10-11, dok je Orlando sa pet trijumfa i čak 18 neuspeha predao na kratko "fenjer" Detroitu.