NOVA BRUKA EFESA: Nedović i Panatinaikos održali čas košarke šampionu Evrope

27. 10. 2021. u 22:34

EFES je u velikoj krizi. Šampion Evrope se muči i ponovo je ponižen. Ovoga puta lekciju košarke "pivarima" je održao Panatinaikos - 95:69.

foto Evroliga

Ergin Ataman nikako da pronađe formulu za pobede, čak štaviše porazi su toliko ubedljivi kao da ovo nije tim kome se Evropa divila prošle sezone.

Gosti iz Istanbula su već posle 20 minuta košarke u "OAKA areni" mogli da misli okrenu na narednoj utakmici, pošto je grčki tim imao prednost od 17 razlike - 52:35.

Očekivala se kakva-takva reakcija Efesa, ali umesto toga domaćin je još više dodao gas i nastavio da melje protivnika.

Fantastični Deril Mejkon je predvodio Panatinaikos do pobede sa 34 poena, Nemanja Nedović je dodao 17. U poraženom timu Rodrig Bobua je postigao 16 poena, dok je Elajdža Brajant meč okončao sa 15.

Filip Petrušev ja na parketu proveo 17 minuta i upisao je po četiri poena i skoka. Drugi srpski igrač u redovima Efesa, Vasilije Micić nije ulazio u igru.

Klub iz Atine je sada na učinku 2-4, a turski tim 1-5.

BONUS VIDEO: Oproštaj Novice Veličkovića pred punom Arenom