ZA RUBRIKU VEROVALI ILI NE: Vezista povređen branio kao pravi golman 90 minuta i postao heroj (VIDEO)

Novosti online 20. 05. 2021. u 08:46

RIVER Plejt je u Kupu Libertadores savladao sa 2:1 Independijente Santa Fea i to zahvaljujući golmanu, odnosno veznom igraču.

Korona je napravila haos u argentinskom timu. Trener River Plejta imao je 20 igrača zaraženo koronom pred utakmicu protiv Santa Fea, a nije mogao da registruje nove fudbalere.

Zaražena su bila sva četvorica golmana, pa je vezista Enco Perez stao pred gol, branio ceo meč i postao heroj.

Imao je nekoliko sjajnih intervencija, komandovao je odbranom, kao pravi golman. Nije na odmet pomenuti da je Perez branio povređen, pošto ima problem sa tetivama kolena.

Rezervisti River Plejta zaigrali kao u transu i već u prvih sedam minuta u takmice postigli dva pogotka. U 4. minutu mrežu zatresao Alvarez, a samo tri minuta kasnije i Angileri. Vezista Perez primio je gol samo u drugom poluvremenu kada ga je savladao Osorio.

Ono što daje još veći značaj ovoj pobedi je činjenica da je River na utakmicu došao sa tačno 11 fudbalera, a bez zamene jer su svi preostali bili pozitivni na koronu.