VLAHOVIĆ NE STAJE: Zlatni dečko srpskog fudbala još jednom ispisao istoriju (VIDEO)

Novosti online 02. 05. 2021. u 16:38

NAPADAČ Fiorentine i srpskog nacionalnog tima Dušan Vlahović postigao je 18. i 19. gol u sezoni i oborio rekord Serije A star 62 godine.

EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

Vlahović se u 22. minutu iz penala upisao u strelce i sa 21. godinom i 95 dana postao je najmlađi fudbaler u istoriji italijanskog šampionata koji je postigao najmanje 18 pogodaka u jednoj sezoni.

Fudbaler Fiorentine je na večnoj listi pretekao legendarnog Milanovog napadača Hosea Altafinija iz sezone 1958/59.

Vlahović je postigao gol i u 74. minutu čime je vratio violu u vođstvo, ali je na kraju Bolonja ipak stigla do boda - 3:3.

Golove za Bolonju postigao je Rodrigo Palasio u 31. i  71. minutu, da bi het-trik kompletirao u 84, dok je drugi gol za Fiorentinu delo Bonaventure u 64. minutu.