VOJVODINA SLAVILA PROTIV BAČKE: Novosađani mogu i bez Lalatovića i Drinčića

Novosti online 16. 04. 2021. u 18:35

FUDBALERI Vojvodine pobedili su ekipu OFK Bačke sa 2:1 u prvoj utakmici 32. kola Superlige Srbije.

Zanimljivo je da su na duelu odigranom na stadionu „Slavko Maletin Vava“ je da su oba tima bila bez prvih trenera.

Bačka, jer još uvek nije imenovala naslednika Milana Kuljića, dok na klupi Vojvodine nije bilo Nenada Lalatovića, kako je saopšteno, zbog bolesti.

Iz zdravstenih razloga u timu Novosađana nije bilo ni najiskusnijeg igrača Nikole Drinčića. Miodrag Gemović bio je igrač meča. Postigao je oba gola za goste. najpre u šestom minutu nakon asistencije Veljka Simića. Zatim i u 28. minutu udarcem glavom nakon prekida, koji je izveo Aranđel Stojković.

Dok je gol za domaći tim postigao bivši fudbaler novosadskih crveno-belih, Miloš Zličić. Ušao je u igru u drugom poluvremenu i u 63. minutu matirao Gorana Vukliša. Ali ispostavilo se da je to bio samo utešni pogodak za Bačku.

Ovim porazom, desetim u poslednjih 12 mečeva, OFK Bačka je i matematički izgubila sve šanse da ostane u superligaškom društvu. Vojvodina se ovom pobedom učvrstila na trećoj poziciji sa četiri boda više i utakmicom više od ekipe Čukaričkog na poziciji četiri.