NOVI KIKS TOTENHEMA: NJukasl u finišu meča stigao do boda, "pevci" ispustili četvrtu poziciju (VIDEO)

Novosti online 04. 04. 2021. u 17:37

FUDBALERI Totenhema remizirali su protiv Njukasla (2:2) na "Sent Džejms Parku" u 30. kolu Premijer lige.

Novi kiks doživeli su izabranici Žozea Murinja koji su tako ispustili četvrtu poziciju na tebeli koja vodi u Ligu šampiona.

Njukasl je u 28. minutu došao do prednosti zahvaljujući Žoelitonu koji je savladao Uga Lorisa. Od tog trenutka "pevci" su krenuli ofanzivnije ka golu Martina Dubravke.

To im se isplatilo, pošto su do odlaska na odmor uspeli da preokrenu rezultat. Strelac oba gola bio je Hari Kejn. Sa ta dva pogotka došao je do brojke od 19 golova u Premijer ligi, te je trenutno na čelu liste strelaca.

Takođe, treba reći da se izjednačio sa legendarnim Džermenom Defoom po broju golova u najjačem rangu engleskog fudbala (162), s tim da je Kejn odigrao čak 258 utakmica manje.

Totenhem je čuvao prednost sve do 85. minuta kada je Džosef Vilok iskoristio priliku i pogodio mrežu rivala za izjednačenje.

Nakon ove utakmice "pevci" imaju 49 bodova, baš kao i Liverpul i Vest Hem, a za četvrtoplasiranim Čelsijem zaostaju dva boda. Njukasl je 17. sa 29.