PARTIZAN IZJEDNAČIO U "VEČITIM DERBIJIMA": Kadeti crno-belih osvetili omladince i savladali Crvenu zvezdu (VIDEO)

Novosti online 04. 04. 2021. u 16:25

KADETI FK Partizan pobedili su Crvenu zvezdu na terenima "SC Teleoptik" sa 2:1 i tako zadržali čelnu poziciju na tabeli kadetske lige Srbije.

Crno-beli su ovim trijumfom osvetili omladince koji su ranije danas poreženi od večitog rivala sa 1:0.

Paritzanu je ovo bila 15. uzastopna pobeda u šampionatu i načinio je važan korak u trci za titulu.

Domaćinu je samo 11 minuta bilo potrebno da dođe do prednosti. Samed Baždar je pogodio sa bele tačke. Od tog momenga Zvezde je preuzela inicijativu, ali nije uspela da izjednači do odlaska na ormor.

Ipak, isplatila se gostima napadačka igra, pa su poravnali rezultat u 53. minutu kada je Nikolašević savladao Mihajlovića. Delovalo je da će u Zemunelu biti još pogodaka, jer su i jedni i drugi igrali otvoreno.

Do kraja susreta viđen je još jedan gol, a on je bio delo fudbalera Partizana Jevremovića koji je u 64. minutu matirao Marinkovića i doveo svoj tim do drugog vođstva na ovoj utakmici.

Partizan je u 69. minutu mogao da potvrdi trijumf. Nakon igranja rukom jednog igrača Zvezde u kaznenom prostoru, crno-beli su dobili još jedan penal. Ovoga puta golman crveno-belih je bio bolji od Baždara.

Pokušala je Zvezda da izbegne poraz, igralo se nakon toga na polovini domaćih, ali do promene rezultata nije došlo.