MAŠINERIJA IZ MINHENA SRUŠILA DORTMUND: Levandovski je prava gol mašina, Poljak uništio "milionere"

Novosti online 06. 03. 2021. u 20:41

FUDBALERI Bajerna pobedili su Borusija iz Dortmunda sa 4:2 na "Alijanc Areni" u 24. kolu, a blistao je Robert Levandovski.

Poljak je po ko zna koji put u karijeri pokazao o kakvoj se gol mašini radi. Sjajni napadač je postigao het-trik na ovoj utakmici i praktično sam rešio "Der Klasiker".

Idealno je počelo za "milionere" na ovoj utakmici. Erling Haland je postigao dva gola za svega devet minuta i otvorio utakmicu onako kako se samo moglo poželeti.

Ipak, naučili su izabranici Hansija Flika sve ljubitelje fudbala da protiv njih nikada niste sigurni kada je ishod meča u pitanju.

Pojačao je Bajern, ubacio u veću brzinu i već do odlaska na odmor Levandovski je postigao dva gola.

Kako se odvijala utakmica u drugom delu meča, sve je vodilo ka tome da će ekipe podelit po bod, ali je Bajern u završnici uspeo da dođe do sva tri. Najpre je Leon Gorecka u 88. minutu pogodio za 3:2, da bi dva minuta kasnije posle asistencije Alfonsa Dejvisa sjajni Levandovski stavio tačku na meč.

Tim iz Minhena je ostao na čelu tabele sa 55 bodova, dok je Dortmund šesti sa 39.