REMI ČELSIJA NA "SENT MERISU": Maunt spasao "plavce" poraza (VIDEO)

Č. V.

20. 02. 2021. u 16:16

FUDBALERI Čelsija odigrali su nerešeno 1:1 sa Sautemptonom u gostima u 25. kolu Premijer lige.

"Plavci" su tako prekinuli seriju od četiri vezana trijumfa u prvenstvu i sigurno im nije prijatno nakon remija na "Sent Merisu".

Što se utakmice tiče bolje su je počeli domaći. Igrao se 33. minut kada je Takumi Minamino pokazao golgeterske sposobnosti.

Izabranici Tomasa Tuhela su mnogo agilnije krenuli ka golu rivala od kada je na semaforu pisalo 1:0.

Uspeo je Čelsi da izjednači, reklo bi se na vreme. Precizan sa bele tačke bio je Mejson Maunt u 54. minutu. I za jedne i za druge je bilo dovoljno vremena da upišu trijumf. Na kraju pobednika nije bilo, a bodom zadovoljni može da bude Ralf Hasenhitl.

Domaćin je mogao da dođe do pobede. Odlično je u 72. minutu glavom tukao Janik Vestergard, ali je saveznik kluba iz Londona bila prečka.

Posle ovog remija Sautempton se nalazi na 13. mestu na tabeli sa 30 bodova, dok je Čelsi četvrti sa 43 boda.