KAŽU DA JE 2:0 NAJOPASNIJI REZULTAT: Bajern gubio, na kraju Majnc častio "petardom"

Novosti online 03. 01. 2021. u 20:08

FUDBALERI Majnca odlično su počeli meč, poveli su sa 2:0, da bi na kraju bili poraženi 5:2.

Gosti su odigrali savršenih 45 minuta, a već u 32. šokirali domaćina kada je Džonatan Burkart matirao Nojera i doveo svoj tim u vođstvo.

Fudbaleri Majnca uhvatili su šokirane Bavarce nespremne, te je u 44. minutu Aleksander Hak uvećao prednost pred odlazak na odmor.

Tada kao da se naljutio šampion Evrope, zaigrali su minhenski fudbaleri znatno bolje. Već u 50. minutu Džošua Kimih je smanjio zaostatak, a Liroj Sane ga je pet minuta kasnije neutralisao.

Nakon poništenog autogola Bareira, Majnc nije izdržao, pa je tako Niklas Žile u potpunosti preokrenuo rezultat u 70. minutu susreta.

Teško da bi ovakva goleada mogla da prođe bez Roberta Levandovskog, zvanično najbolji fudbaler sveta za 2020. godinu po izboru FIFA je prvo savladao golmana sa penala u 76. minutu, a potom i sedam minuta kasnije kada je zatresao mrežu na dodavanje Milera.

Bajern je ovom pobedom ponovo izbio na čelnu poziciju Bundeslige sa 33 boda, dok je Majnc pretposlednji sa tek šest.