PARTIZAN USPEŠNO PRESKOČIO PRVU PREPREKU: Crno-beli preko Bačke stigli do osmine finala Kupa

21. 10. 2020. u 17:56

FUDBALERI Partizana pobedili su Bačku sa 2:0 na svom terenu i plasirali se u osminu finala Kupa Srbije.

Zasluženo su slavili crno-beli. Bili su bolji rival, iako je tim iz Bačke Palanke imao nekoliko dobrih prilika.

Izmešao je Aleksandar Stanojević dobar deo tima u odnosu na večiti derbi. Šansu od starta je dobio novajlija Ivan Obradović, dok je Žan-Kristof Bajbek ušao u nastavku utakmice.

Takođe, trenera kluba iz Humske može da brine nova povreda Lazara Markovića, koji je bio prinuđen da prerano napusti teren.

Domaćin je poveo u 7. minutu kada je Lazar Pavlović postigao sjajan gol. Odlično je šutirao sa nekih 20 metara nakon odbijene lopte. Milojević nije mogao ništa da uradi i samo je pogledom ispratio u mrežu.

Nastavio je Partizan da napada, no promene rezultata nije bilo. Gosti su hrabro krenuli u drugom poluvremenu. Pisačić je u jednoj situaciji odlično šutirao. Ipak, pogodio je samo prečku.

Crno-beli su kaznili taj promašaj u 75. minutu. Loše je loptu ispucao golman gostiju, iskoristio je to Takuma Asano i postavio konačan rezultat.

Vredi pomenuti da su dobre prilike posle gola propustili Aleksandar Miljković i Filip Stevanović, kao i jedno od pojačanja Bajbek.

Klub iz Humske je uspešno odradio zadatak i sada čeka žreb da sazna rivala u narednoj rundi.