LIGA NACIJA: Italija savladala Holandiju, Norveška demonstrirala silu

Novosti online 07. 09. 2020. u 22:50

FUDBALSKA reprezentacija Italije slavila je protiv Holandije sa 1:0 u Amsterdamu u drugom kolu Lige nacija.

Odlučujući trenutak na ovoj utakmici dogodio se u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Ćiro Imobile ubacio loptu sa leve strane, a glavom ju je zakucao Nikolo Barela.

Nije na ovom meču bilo mnogo izglednih prilika. Pokušao je domaćin u drugom delu susreta da dođe do izjednačenja, ali Doni Van de Bek i Memfis Depaj nisu iskoristili šanse koje su im se ukazale.

Izabranici Roberta Manćinija su do kraja meča znalački sačuvali stečenu prednost i došli do prve pobede u novoj sezoni Lige nacija, dok je Holandija nakon trijumfa nad Poljskom pretrpela prvi neuspeh.

Meč koji je najviše zanimao navijače Srbije je bio između Severne Irske i Norveške. Skandinavska selekcija je pregazila rivala sa 1:5.

Golove za ekipu Larsa Lagerbeka postigli su Erling Haland koji se dva puta upisao u strelce. Isto toliko puta je precizan bio i Aleksandar Sorlot, dok je jednom pogodio Mohamed Elijanusi.

Norveške gol mašine - Aleksanar Sorlot i Erling Haland/Foto: EPA-EFE/AIDAN CRAWLEY

Jedini strelac za domaću selekciju bio je Padi Meknir.

Ovako dobra igra Norveške ne može da raduje navijače u Srbiji, ali se ipak nadamo da će "orlovi" biti spremni za duel u Oslu i odneti pobedu iz tog grada.