HOLANDIJA POBEDOM POČELA LIGU NACIJA: Hrabra BiH odolela Italiji, loše izdanje Norveške

Novosti online 04. 09. 2020. u 23:01

FUDBALSKA reprezentacija Holandije pobedila je Poljsku sa 1:0 u prvom kolu grupe A Lige nacija.

Junak pobede bio je igrač Totenhema Stiven Bergvajn koji je jedini gol postigao u 61. minutu posle asistencije Hansa Hatebora.

Bile su "lale" mnogo bolji rival i pravo je čudo kako nisu dobili sa većom razlikom. Holandija je uputila 16 šuteva ka golu rivala, dok su Poljaci imali samo dva udarca ka golmanu domaćih Jasperu Silesenu.

Što se tiče drugog meča u ovoj grupi Italija je neočekivano remizirala sa Bosnom i Hercegovinom (1:1) u Firenci.

Gosti su se borili i zasluženo su stigli do važnog boda. Edin Džeko je bio taj koji je doveo selekciju Dušana Bajevića do prednosti.

Stefano Sensi je u 67. minutu sprečio "azure" da izgube, nakon dodavanja Lorenca Insinjea.

Posle prvog kola Holandija ima tri boda i nalazi se na čelu tabele, dok Italija i Bosna i Hercegovina imaju po jedan, a bez bodova je Poljska.

U narednoj rundi nas očekuje veliki derbi, sastaju se Holandija - Italija.

Edin Džeko je postigao gol protiv Italije i pravio velike probleme odbrani "azura"/Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Mnoge navijače u Srbiji je zanimalo kako će igrati Norveška, rival naše selekcije u baražu Lige nacije za plasman na Evropsko prvenstvo.

Izgubila je skandinavska selekcija sa 1:2 od Austrije u Oslu.

Jedini gol za domaće postigao je ko drugi nego Erling Haland, a za goste su precizni bili Gregorič i Sabicer sa bele tačke.