OVAJ RADNIČKI JE BAŠ DOBAR: Nišlije nastavile sa sjajnim igrama, pao i Napredak (VIDEO)

Časlav Vuković 14. 02. 2026. u 16:20

FUDBALERI Radničkog iz Niša igraju sjajno u drugom delu sezone. Oni su slavili u Kruševcu protiv Napretka sa 4:2 u 23. kolu Superlige Srbije.

FOTO: A. Ilić

Izabranici Takisa Lemonisa su na tri meča u drugom delu sezone ostvarili dva trijumfa i remi protiv Partizana u Beogradu.

Ovu utakmicu su veoma dobro otvorili. U razmaku od dva minuta su postigli dva gola. Najpre je u 20. minutu Aleksandr Šestjuk pogodio, da bi prednost duplirao Dušan Pavlović.

Ipak, nadu domaćinu da može da izbegne poraz ulio je Miloš Vulić koji je u 32. minutu zatresao mrežu rivala i smanjio je na 2:1.

Očekivalo se da će Napredak krenuti na sve ili ništa, ali umesto izjednačenja gosti su postigli još dva pogotka i oba iz penala. Precizni su bili Gregori Aribi i Ibrahim Mustafa.

Poraz Kruljevljana ublažio je Andrija Majdevac u 88. minutu. Izabranici Nikole Drinčića na kraju nisu uspeli da izbegnu poraz i sve su bliže ispadanju iz lige.

Radnički se popeo na 10. mesto na tabeli Superlige Srbije sa 26 bodova, Napredak je 16. sa 12.

Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

Pogledajte više