ZVEZDA I "DELIJE" SLAVE: Žan-Filip Kraso majstorijom obeležio početak Afričkog kupa nacija (VIDEO)

Novosti online 13. 01. 2024. u 22:41 >> 23:03

Fudbaler Crvene zvezde Žan-Filip Kraso bio je među najboljima na terenu, a i strelac vrlo lepog gola, na utakmici kojom je otvoren Afrički kup nacija 2024, upravo u njegovoj rodnoj zemlji, Obali Slonovače.

Reprezentativac domaće selekcije, za kog su pojedini mediji pogrešno javili da je bio asistent Seku Fofani za vođstvo protiv Gvineje Bisao (asistent je, zapravo, bio Frank Kesi u 4. minutu), postigao je pogodak u 58.

I to vrlo spretno.

Tada je Bamba centirao sa desnog krila, Kraso vešto došao do lopte pimplujući je ispred jednog od čuvara, a onda u padu uspeo da je pošalje pored drugog (i pored golmana) za 2:0 u korist "slonova" (VIDEO).

Žan-Filip Kraso (levo) slavi gol na startu Afričkog kupa nacija 2024 / FOTO: Tanjug/AP

Utakmica u Abiđanu je i završena tim rezultatom, a Kraso je sa asistentom Bambom zamenjen tri minuta posle ovog pogotka.

Obala Slonovače naredni meč igra protiv Nigerije, u četvrtak 18. januara od 18 časova, a prvu fazu završava četiri dana kasnije, u istom terminu, protiv Ekvatorijalne Gvineje.

Bonus video: Navijači Olimpijakosa i Zvezde zajedno skandirali "Kosovo je Srbija"