LEO MESI U NESTVARNOJ KARIJERI NA 1017 UTAKMICA POSTIGAO 800 GOLOVA: Čak 56 het-trikova i 62 slobodnjaka

Z. Ćorović 24. 03. 2023. u 21:45

NjIHOVOJ sreći nema kraja. Razdragani Argentinci su napravili još jednu nezaboravnu feštu sa svojim prvacima sveta. U centru pažnje je bio "njegovo veličanstvo" Leo Mesi, koga su posle Dijega Maradone zemljaci pretvorili u novo fudbalsko božanstvo.

Foto AP

"Gaučosi" su u Buenos Ajresu savladali selekciju Paname sa 2:0, u prijateljskoj utakmici koja je ujedno bila i proslava osvajanja titule svetskog prvaka na Mundijalu u Kataru. Pred 83.000 navijača na "Monumentalu", prvo je u 78. minutu Tijago Almada pogodio mrežu Paname. Desetak minuta Mesi je iz slobodnjaka postigao svoj 800. gol u karijeri, 99. u nacionalnom dresu.

OD 800 pogodaka na 1017 utakmica u nestvarnoj karijeri, Leo Mesi je dao najviše kao igrač Barselone - 672. Za reprezentaciju Argentine fali mu još jedan do stotke (99), dok je u dresu Pari Sen Žermena postigao 29 pogodaka. Ostvario je 56 het-trikova, ubacio je 62 slobodnjaka, iskoristio 108 penala. Uz sve to, upisao je čak 352 asistencije.

BONUS VIDEO: "ORLOVI" KRENULI U MISIJU NA EP 2024: Piksi poveo Srbiju ka Nemačkoj