REAL U BORBI ZA NOVI TROFEJ: Madriđani se plasirali u finale klupskog prvenstva sveta (FOTO)

Novosti online 08. 02. 2023. u 22:30

FUDBALERI Real Madrida plasirali su se u finale klupskog prvenstva sveta, pošto su pobedili egipatski Al Ahli sa 4:1 u utakmici koja je odigrana u Rabatu (Maroko).

Iako rezultat pokazuje da su "kraljevići" ubedljivo slavili to baš nije bilo tako, posebno zbog toga što su treći i četvrti pogodak izabranici Karla Ančelotija postigli u sudijskoj nadoknadi.

Real je otpor rivala uspeo da slomi i finišu prvog poluvremena. Igrao se 42. minut kada je Vinisijus Žunior zatresao mrežu rivala.

Drugi deo susreta počeo je idealno po Real. Na samom startu ovog dela meča Fede Valverde je duplirao prednost.

Očekivalo se da će Madriđani bez problema privesti utakmicu kraju, ali je neizvesnost uneo Ali Malul koji je bio precizan sa bele tačke. Pitanje pobednika je mogao da reši Luka Modrić, ali Hrvat nije pogodio sa 11 metara.

Ipak, sve dileme oko toga ko će igrati finale otklonili su Rodrigo i Serhio Aribas koji su u nadoknadi vremena uspeli da postignu golove.

Real će u meču za trofej odmeriti snage sa Al Hilalom koji je u drugom polufinalu savladao Flamengo sa 3:2.

BONUS VIDEO: 16 GODINA BRAKA I TROJE DECE: Ona je žena Nemanje Vidića – odrekla se fudbalerove imovine