JOVIĆ GOLOM ODVEO FIORENTINU U POLUFINALE KUPA: Srpski derbi pripao ljubičastima, Terzić asistent (VIDEO)

Novosti online 01. 02. 2023. u 20:07

Fudbaleri Fiorentine savladali su Torino sa 2:1 i plasirali se u polufinale Kupa Italije.

Prvi gol za ljubičaste postigao je srpski reprezentativac Luka Jović na asistenciju sunarodnika Alekse Terzića.

Prvi gol je pao u 65. minut posle kornera sa leve strane. Lopta je stigla do Terzića koji je ubacio u kazneni prostor gde je Jović bio najviši u skoku.

Deset minuta kasnije snažni napadač je napustio igru, a ljubičasti su u 90. minutu golom Ikoneu potvrdili pobedu, dok je Karamo u četvrtom minutuz nadoknade samo ublažio poraz bikova.

Za Fiorentinu je ceo meč odigrao i Nikola milenković, dok je na golu gostiju bio Vanja Milinković-Savić. Od 62. minuta igrao je i Ivan Ilić.

Fiorentina će se za plasman u finale Kupa boriti protiv pobednika meča Roma - Kremoneze.