MANČESTER SITI NEOČEKIVANO KIKSNUO: "Građani" se okliznuli, velika prilika za Arsenal

Č. V. 31. 12. 2022. u 18:42

MANČESTER siti nije uspeo da pobedi, pošto je na "Etihadu" odigrao nerešeno (1:1) protiv Evertona i na taj način napravio korak unazad kada je trka za titulu u pitanju.

Ni 74% poseda lopte, ni 16 šuteva ka golu rivala nisu bili dovoljni izabranicima Pepa Gvardiole da dođu do trijumfa. Odolele su "karamele" svim naletima i osvojile važan bod.

Na vreme je domaćin stigao do prednosti. Igrao se 24. minut kada je Erling Holand doveo "građane" do prednosti. Navijači Sitija su gledali kako njihovi igrači hitaju ka novoj pobedi, ali stadion je utišao Demaraj Grej koji je postigao sjajan gol i doneo Evertonu izjednačenje.

Nakon toga Siti je ponovo krenuo na sve ili ništa, igralo se konstantno pred golom gostiju, ali mreža Džordana Pikforda se drugi put nije zatresla.

Treba reći i da je ovaj meč bio produžen 11 minuta, no ni to nije bilo dovoljno "građanima" da upišu 12. trijumf.

Kiks šampiona Engleske bi mogao da iskoristi Arsenal koji igra protiv Brajtona. "Tobdžije" bi u slučaju pobede pobegle prvom pratiocu na sedam bodova.

Siti je sada drugi sa 36 bodova, dok je Everton 16. sa 15.

BONUS VIDEO: BRAZIL TUGUJE: Trodnevna nacionalna žalost dok se zemljaci sećaju i opraštaju od Pelea