PREMIJER LIGA: Brentford rešio pitanje trenera

24. 12. 2022. u 17:28

FUDBALSKI klub Brentford rešio je pitanje trenera, a danski stručnjak Tomas Frank produžio je ugovor sa premijerligašom do 2027. godine, saopštio je klub na zvaničnom Tviter profilu.

FOTO: AP/Tanjug

Frank je u Brentford stigao u decembru 2016. godine kao jedan od pomoćnika Dina Smita, koji je sada na čelu Noriča u Čempionšipu. 

Nakon loših rezultata 2018. godine Smit je otpušten, a ulogu glavnog trenera preuzeo je Frank.

Prošle sezone je Brentford odigrao prvu sezonu u Premijer ligi posle 74. godine i za to je najzaslužniji danski stručnjak, koji je stvorio potpuno novi identitet kluba.

Njegovom taktičkom genijalnošću popularne pčele skidale su skalp velikanima ostrvskog fudbala, a Ajvan Toni postoa je zvezda ovog tima.

Brentford je trenutno na 10. mestu na tabeli Premijer lige, dok prvu narednu utakmicu igraju u ponedeljak protiv Totenhema na svom terenu.

 
Pogledajte više