VEST HEM SE KONAČNO RADOVAO: "Čekićari" slave Fornalsa, NJukasl u finišu došao do boda

Č. V. 28. 08. 2022. u 17:29

ČEKALI su navijači Vest Hema četiri kola kako bi se radovali prvoj pobedi. "Čekićari" su kao gosti savladali Aston Vilu sa 1:0.

Utakmica na "Vila Parku" nije obilovala sa mnogo prilika. Najbolji šansu pre gola imao je Džerod Bouen, ali njegov pokušaj je bio izblokiran.

Junak utakmice bio je Pablo Fornals koji je ispostaviće se jedini gol na utakmici. On je u 74. minutu raspalio po lopti iz velike udaljenosi, ona je na ptutu do gola pogodila nekog i skrenula je pravac, pa čuvar mreže domaćih Emilijano Martinez nije mogao ništa da uradi u toj situaciji.

Izabranici Dejvida Mojesa uspeli su do kraja utakmice da sačuvaju gol i upišu prva tri boda u ovoj sezoni.

Vest Hem se sada nalazi 16. mestu sa tri boda, isto toliko ima i Aston Vila koja je jedno mesto bolje pozicionirana.

U drugoj utakmici dana Vulverhempton i Njukasl su podeili bodove (1:1) na "Molinou".

"Vukove" je do prednosti doveo Ruben Neveš u 38. minutu. Vreme je prolazilo, a "svrake" nisu uspevale da nađu način da zatresu mrežu rivala.

Ipak, kada se činilo da će domaćin uzeti ceo plen usledila je majstorija Sent-Maksimena koji je fantastičnim udarcem sa nekih 17 metara doneo izjednačenje.

Vulverhempton je i dalje u opasnoj zoni, zauzima 19. mesto sa samo dva boda, Njukasl je na sedmom mestu tabele Premijer lige sa šest bodova.

BONUS VIDEO: "Delije" se oprostile od Dejana Stankovića