SRBI HARAJU EVROPSKIM FUDBALOM: Sergej Milinković Savić strelac za Lacio, i to kako! (VIDEO)

Č. V. 02. 04. 2022. u 20:35

TAMO gde su počeli Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić, nastavio je Sergej Milinković Savić koji je uspeo da postigne gol za Lacio.

Srpski vezista bio je strelac drugog pogotka za nebesko-plave protiv Sasuola u 31. kolu Serije A na "Olimpiku".

Igrao se 51. minut kada je Milinković Savić zatresao mrežu rivala. Odlično je ispratio centaršut iz slobodnog udarca, u pravom trenutku krenuo da bi izbegao ofsajd zameku i levom nogom uspeo da matira Andreu Konsiljija:

Reprezentativac naše zemlje je stigao do devetog pogotka u Seriji A, a pritom je ostvario i isto toliko asistencija.

Prvi gol za Lacio u 17. minutu postigao je Manuel Lacari, a njegov i pogodak srpskog fudbalera na kraju su i doneli trijumf "nebesko-plavima" jer je Traore prekasno, u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, smanjio zaostatak Sasuola na (konačnih) 2:1.

Posle ovog trijumfa, Lacio je, makar privremeno, preuzeo petu poziciju od gradskog rivala, Rome, koja ima meč manje i bod manje (51), baš kao i Atalanta koja je od nje odigrala jednu utakmicu manje.

BONUS VIDEO: Neobični stadion na kome će se igrati finale Mundijala