TADIĆ "NIJE HTEO" PROTIV ORLOVA: Ajaks doživeo senzacionalni poraz, PSV se vratio u šampionsku trku

Novosti online 27. 02. 2022. u 22:10

DUŠAN Tadić je sa Ajaksom doživeo tek treći ovosezonski poraz u prvenstvu Holandije.

Dušan Tadić Foto AP

Kapiten naših "orlova" nije uspeo da nadigra holandske - Go Ahed Iglsi, tek 12. na tabeli šampionata, priredili su veliko iznenađenje savladavši "kopljanike" sa 2:1.

Dušan Tadić i saigrači se nisu najbolje snašli na ovom gostovanju, na kome je domaćin uz samo 29% poseda lopte poveo sa 2:0 u prvom poluvremenu (golove su dali Kordoba u 18 i Romens u 45. minutu), a onda izdržao nalete rivala nakon što je tim iz Amsterdama u 64. prepolovio zaostatak pogotkom Berguisa.

Posle ovakvog ishoda, Ajaks jeste ostao prvi, sa 57 bodova, ali je PSV pobedom nad Spartom u Roterdamu (1:2) prišao na samo dva boda zaostatka.

Trećeplasirani Fejenord je u derbiju timova koji pretenduju na mesto koje vodi u Ligu šampiona izgubio od AZ Alkmara koji je trijumfom od 2:1 prišao na samo tri boda zaostatka.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama