BBB DIVLJALI PO SEVILJI: Dinamo pao u završnici prvog poluvremena (VIDEO)

Novosti online 17. 02. 2022. u 23:15

FUDBALERI Sevilje savladali su zagrebački dinamo sa 3:1 u utakmici koja je imala i uvertiru na ulicama andaluzijskog grada, a bilo je žestoko i na tribinama, naročito posle kontroverznog penala za domaćina.

EPA-EFE/Raul Caro

Ivan Rakitić realizovao je najstrožu kaznu u 13. minutu utakmice na "Pichuanu" a najvatrenijim pristalicama modrih nije se svidela odluka sudije da dosudi kazneni udarac protiv njihovog kluba.

Oko 1200 pripadnika zloglasnih Bed blu bojsa stiglo je na utakmicu a posle dosuđenog penala krenuli su da divljaju. Letele su i stolice na pripadnike čuvara reda u glavnom gradu Andaluzije, ali se sve smirilo u roku od dva minuta.

Osim Rakitićevog gola, na utakmici su viđena još tri i to svi pogoci u poslednja četiri miuta prvog dela. Najpre je Oršić izjednačio u 41, da bi Sevilja furioznom završnicom stigla do dva gola i relativno ubedljive prednosti pred revanš u Zagrebu. Strelci su bili Lukas Okampo u 43. minutu i novajlija iz Mančester junajteda Entoni MArsijal u prvom minutu nadoknade.

Marko Grujić je učestvovao u trijumfu Porta nad Lacijom Sergej Milinković-Savića a  obojica su zaradili žute kartone.

Barselona – Napoli 1:1 (0:1)