DVE DRAME ZA KRAJ OSMINE FINALA: Salah heroj Egipta, poznati četvrtfinalisti Kupa afričkih nacija

Novosti online 26. 01. 2022. u 22:59

U sredu je završena osmina finala Kupa afričkih nacija.

Tanjug/AP

Poslednje dve reprezentacije koje su prebrodile prvu rundu nokaut faze su Egipat i Ekvatorijalna Gvineja.

Egipćani su posle vrlo napetog meča s Obalom Slonovače, u kome nije bilo pogodaka posle 120 minuta igre, penalima prošli dalje - 5:4.

Tragičar "slonova" bio je defanzivac Mančester junajteda, Erik Bejli, koji nije iskoristio jedanaesterac, da bi u petoj seriji radost "faronima" donela zvezda Liverpula, Mohamed Salah.

Udarci s bele tačke doneli su radost i Ekvatorijalnoj Gvineji, koja je posle 0:0 sa Malijem i posle dva poluvremena i dva puta po 15 dodatnih minuta, trijumfovala penalima sa 6:5.

Ali, kakva je to samo bila drama...

Nsue je prokockao pri jedanesterac, a zatim su njegovi rivali, reprezentativci Malija Haidara i Traorea, bili neprecizni, pa je Gane mogao da u petoj seriji sve reši u korist Ekvatorijalne Gvineje. No, i on nije iskoristio svoj udarac da zatrese mrežu.

Drama se tako produžila na šestu, sedmu, pa čak i osmu seriju, u kojoj je Santijago Eneme obradovao navijače Ekvatorijalne Gvineje, da bi potom Falaje Sako šokirao pristalice Malija, jer nije iskoristio jedanaesterac pa je njegova ekipa ostala bez četvrtfinala.