KUP AFRIČKIH NACIJA: Mane strelac uz potres mozga, a ne zna se koji je gol lepši (VIDEO)

Novosti online 25. 01. 2022. u 22:09

FUDBALSKE reprezentacije Senegala i Maroka plasirale su se u utorak u četvrtfinale Kupa afričkih nacija.

Tanjug/AP

Senegal je, očekivano, savladao Zelenortska Ostrva, ali uz kontraverznu situaciju.

Zapravo, nekoliko njih.

Senegalci su došli do trijumfa od 2:0, pritom su igrača više imali od 21. minuta, kada je Andrade isključen zbog grubog prekršaja nad Sadiom Maneom, a dvojicu više od 57, kada je crveni karton pokazan golmanu Vozinji.

Inače, Mane je posle pomenutog faula dugo ostao na zemlji, ali iako se pridigao, pa nedugo zatim postigao gol, nije mogao da završi utakmicu kako je to inače red.

Štaviše, posle pogotka se srušio na teren, ali je uspeo da, na sreću, skupi snagu i bez pomoći drugih napusti igralište.

Konačnih 2:0 postavio je u 90. minutu Dieng iz kontranapada, pa je Senegal tako prošao dalje (i čeka pobednika meča Mali - Ekvatorijalna Gvineja), a potom mu se u četvrtfinalu pridružio Maroko.

Marokanci su sa 2:1 savladali Malavi i to posle preokreta.

Autsajderi su poveli u sedmom minutu fantastičnim golom Mhanga, sa skoro 40 metara, ali je u 45. En Nesiri najpre izjednačio glavom, da bi u 70. Hakimi prelepim pogotkom iz slobodnog udarca doneo pobedu Maroknacima, koji će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela Obala Slonovače - Egipat.

Bonus video: Devojčica iznenadila Novaka Đokovića na Ostrogu