DRAMA U PREMIJER LIGI: Liverpul "nesportski" preokrenuo, Čelsi doživeo kiks u šampionskoj trci (VIDEO)

KAKO odmiče sezona u Premijer ligi, tako su rezultati sve zanimljiviji.

Tanjug/AP

U četvrtak uveče odigrana su dva važna meča, posle kojih je Mančester siti i dalje ostao na čelnoj poziciji, ali je tik iza njega bilo i te kako interesantno.

Liverpul je sačuvao drugo mesto iako je protiv 19-plasiranog Njukasla strepeo. Jer je najpre gubio.

Šelvi je sa 25 metara doneo "svrakama" vođstvo već u sedmom minutu, no ekipa Jirgena Klopa nije očajavala.

Najpre je Diogo Žota izjednačio u 20. minutu dok su se rivali čudom čudili zašto meč nije prekinut zbog povrede njihovog klupskog kolege na rubu kaznenog prostora, a onda je Mohamed Salah u 25. preokrenuo rezultat, isprativši na pravi način razvoj situacije posle velike greške u bedemu Njukasla.

Konačnih 3:1 za Liverpul doneo je Trent Aleksander-Arnold, fantastičnim udarcem sa preko 25 metara u 87. minutu.

I, dok su Crveni tako opet prišli na bod iza vodećeg Sitija, Čelsi nije uspeo da ostane na bod iza Liverpula.

Sada je na "-3" u odnosu na drugu poziciju, jer su "plavci" odigrali samo 1:1 sa 14-plasiranim Evertonom.

Tanjug/AP

Čelsi je u 70. minutu poveo golom Mejsona Maunta, koji se dobro ubacio po desnom krilu i vešto poslao loptu u mrežu, da bi samo četiri minuta kasnije Džered Brantvajt odlično reagovao posle slobodnog udarca i poravnao na 1:1.

Dakle, posle 17. kola, na vrhu Premijer lige je Mančester siti sa 41 bodom, Liverpul ima 40, Čelsi 37, a prilično zaostaju Arsenal (29), Vest Hem (28), Mančester junajted (27), Totenhem (25) i ostatak konkurencije

BINUS VIDEO: SLOBODNI ASOVI: Mogući transferi koji će promeniti fudbal!