LIGA ŠAMPIONA: Tadić i Ajaks znaju samo za pobede, Inter slomio uporni Šahtjor

24. 11. 2021. u 20:57

AJAKS je uspeo da preokrene u pobedi Bešiktaš u turskoj sa 2:1 i tako upiše peti trijumf iz isto toliko kola u Ligi šampiona.

Dušan Tadić i drugovi igraju fantastičan fudbal i uz maksimalan učinak imaju gol razliku 16:3, te su na suveren način obezbedili plasman u nokaut fazu elitnog takmičenja.

Domaćin je bio taj koji je bolje otvorio utakmicu. Rašid Gezal je realizovao jedanaesterac u 22. minutu i to je ujedno bio jedini pogodak u prvom delu susreta.

Trener "kopljanika" je u drugom poluvremenu odmah na startu u igru uveo Sebastijana Alea i to se ispostavilo kao sjajan potez.

Ovaj mu je uzvratio sa dva pogotka, pa zajedno sa Robertom Levandovskim suvereno drži prvo mesto liste najboljih strelaca (devet golova).

Sebastijan Ale/FOTO: AP/Tanjug

Drugi meč u ovom terminu odigrali su Inter i Šahtjor u Italiji. Razlog za slavlje imali su "narazuri" (2:0).

Ipak, nije tim Simonea Inzagija lako došao do trijumfa. Dugo je ukrajinski klub odolevao dok na scenu nije stupio Edin Džeko.

Edin Džeko/FOTO: AP/Tanjug

Napadač iz Bosne i Hercegovine je u razmaku od šest minuta postigao dva gola i na taj način doneo pobedu timu iz Milana.

Inter sada ima 10 bodova, dok je Šahtjor i dalje na samo jednom.

BONUS VIDEO: Dosad neviđene scene slavlja Orlova posle gola Mitrovića u Lisabonu