RONALDO JE BOG MANČESTERA: Junajted slavio nakon preokreta, ubedljiv Čelsi, VAR poništio dva gola Bajerna (VIDEO)

A. Ilić

20. 10. 2021. u 22:54

MANČESTER junajted je slavio protiv Atalante nakon fantastičnog preokreta (3:2), Čelsi je slavio 4:0 protiv Malmea, a Bajernu su poništena dva gola, to Bavarce nije sprečilo da dođu do ubedljive pobede.

Ispala je kompletna zadnja linija Atalante u 3. minutu, Rašford je probio, ali je reprezentativac Engleske bio neprecizan. Taman kada su se navijači nadali da je "gol u vaduhu" usledio je šok na Old Trafordu u 15. minutu. Josip Iličić odlično je proigrao Marija Pašalića koji je imao lak posao ispred Skota Mektomineja da prosledi loptu u mrežu De Hee.

Dobar napad Junajteda viđen je četiri minuta kasnije. Kristijano Ronaldo proigrao je Freda, a udarac Brazilca zaustavio je Muso. Očekivano, preuzeo je Junajted inicijativu.

Nakon kornera u 29. minutu najviši u skoku bio je Demiral koji je iskoristio inertnu odbranu i nakon komične odbrane Harija Megvajera. Turčin uvećava prenost "boginje iz Bergama" na 2:0. Od starta su raspoloženi za igru bili portugalci Bruno Fernandeš i Kristijano Ronaldo ali u prvom poluvremenu nisu imali raspoložene saigrače koji bi ih pratili na terenu.

Dobro se kretao Bruno Fernandeš, to je otvorilo prostor Fredu, koji je mogao da proigra usamljenog Ronalda, ipak odlučio se za udarac, promašio je gol. Rašford je imao najveću priliku na meču u 1. minutu nadoknade prvog poluvremena, loše je reagovala odbrana Atalante, a krilni fudbaler Junajteda nije iskoristio kiks Demirala, pogodio je prečku.

Kristijano Ronaldo je imao na početku drugog poluvremena veliku priliku da smanji zaostatak. Ipak, Muso se odlično postavio i uspeo da zaustavi njegov udarac.

Poklekla je odbrana Atalante, a Markus Rašford se iskupio za promašaj iz prvog poluvremena. Pogrešili su gosti, loptu je na centru dobio Bruno Fernandeš i fantastično je proigrao Engleza za 2:1. Zanimljivo je da je ovo bio 300. gol Junajteda pod Ole Gunar Solskerovom komandom

Gol je bio vetar u leđa domaćim igračima koji su nakon toga bili u naletu. Mektominej je imao izglednu priliku u 57. minutu, ovoga puta Italijane je spasla stativa. Totalna ofanziva Mančestera je usledila, još jednom je pokušao Ronaldo, odlično čita njegove pokušaje Muso koji je fantastičnom paradom uspeo da otkloni opasnost.

Uveo je Solsker u 67. minutu Edinsona Kavanija i Pola Pogbu. Domaći su po svaku cenu želeli da dođu do gola.

Ipak usledila je prilika na drugoj strani terena. Šutirao je Zapata, odlično je reagovao De Hea, a potom je snažnu loptu poslao i Malinovski, a Španac u 72. minutu uspeva da dva puta sačuva svoj gol. Hari Megvajer je u 74. minutu bio u izglednoj prilici, dobro reaguje golman gostiju.

Ipak, u 75. minutu nakon kornera Megvajer uspeva da se iskupi, poravnao je rezultat. Loše je reagovala tima iz Bergama, lopta je pala ispred kapitena domaćeg tima koji koristi priliku za gol

Do potpunog preokreta došao je u 82. minuta Mančester junajted, odlično je Luk Šo proigrao Ronalda, a Portugalac je dokazao još jednom da je u odličnoj formi.

Zanimljiv meč odigrali su Benfika i Bajern. Gosti su do pobede došli u završnici i to golom Liroja Sanea nakon fantastičnog slobodnjaka. U prvom poluvremenu poništen je gol Robertu Ledvandovskom, zbog igranja rukom da bi var samo 9 minuta kasnije zbog ofsajda poništio i gol Tomasa Milera. Na 2:0 uvećao je Everton autogolom. Kako to obično biva, ubacila je ekipa nemačkog šampiona u "petu" brzinu, te su u završnici Levandovski i Sanea u 85. minutu postavili konačnih 4:0.

Čelsi je dominirao protiv Malmea, a Veljko Birmančević je u porazu 4:0 zamenjen početkom drugog poluvremena.

Engleski tim do vođstva je došao u 9. minutu, Tijago Silva pronalazi Andreasa Kristensena kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Bio je to prvi njegov gol za Čelsi u 137 duela,a samo minut ranije Romelu Lukaku je imao veliku priliku, a Johan Dalin brani.

Lase Nielsen bio je agresivan nad Romelu Lukakuom, a Fransoa Leteksier je pokazao na "belu tačku. Precizan je bio Žoržinjo sa bele tačke.

Izašao je na početku drugog poluvremena Veljko Birmančević iz igre, a Čelsi je nastavio u istom tempu. Hadson Odoi je dobro proigrao Kai Havertca, a Nemac još jednom uvećava prednost tima Tomasa Tuhela.  Erik Larson je napravio grešku u svom šesnaestercu, a penal koristi Žoržinjo.

Jang Bojs dočekao je Viljareal, španski tim je u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika.

Do gola su došli pogotkom Džeremija Pina kog je odlično proigrao Alfonso Perez. Deset minuta kasnije Džerard Moreno uvećao je prednost "žute podmornice".

Ipak, Jang Bojsi u 77. minutu smanjuju zaostatak golom Elia. Taj pogodak kao da je iznervirao španski sastav, te do kraja dolaze igrači Viljareala do ubedljivih 4:1. Moreno je bio strelac u 89. minutu, a Čukueze u 92. za ubedljivu pobedu Španaca

Lil - Sevilja, odigrali su meč bez golova.

Dok je Juventus savladao Zenit golom Kuluševskog u 89. minutu

Nešto ranije Barselona je savladala Dinamo iz Kijeva, dok je Salzburg savladao Volfsburg.

GRUPA A
Briž - Mančester siti 1:5 (0:2)
(Vanaken 81 - Kanselo 30, Mahrez 43, 84, Voker 53, Palmer 67)
PSŽ – Lajpcig 3:2 (1:1)
(Mbape 9, Mesi 67, 74 pen. - Silva 28, Mukiele 57)

Atletiko Madrid – Liverpul 2:3 (2:2)
(Grizman 20, 34 - Salah 8, 76 pen., Keita 13)

1. Liverpul 3 3 0 0 11:5 9
2. Atletiko M. 3 1 1 2 4:4 4
3. Porto 3 1 1 1 2:5 4
4. Milan 3 0 0 3 3:6 0

GRUPA C
Bešiktaš - Sportng 1:4 (1:3)
(Larin 24 - Koateš 15, 27, Sarabija 44, Paulinjo 89)
Ajaks - Borusija Dortmund 4:0 (2:0)
(Rojs a.g. 11, Blind 25, Antoni 57, Haler 72)

1. Ajaks 3 3 0 0 11:1 9
2. Borusija D. 3 2 0 1 3:5 6
3. Sporting 3 1 0 2 5:7 3
4. Bešiktaš 3 0 0 3 2:8 0

GRUPA D
Šahtjor – Real Madrid 0:5 (0:1)
(Krivcov 37 a.g., Vinišijus 51, 56, Rodrigo 65, Benzema 90+1)
Inter - Šerif 3:1 (1:0)
(Džeko 34, Vidal 58, De Fraj 67 - Til 52)

(Pike 36')
Benfika - Bajern Minhen 0:4 (0:0) (Sane 70, 85, Everton 80ag, Levandovski 82)

1. Bajern 3 3 0 0 12 0 12 9
2. Benfika 3 1 1 1 3 4 -1 4
3. Barselona 3 1 0 2 1 6 -5 3
4. Dinamo 3 0 1 2 0 6 -6 1

Grupa F

Mančester junajted - Atalanta 3:2 (0:2) (Rašford 53, Megvajer 75, Ronaldo 81 - Pašalić 15, Demiral 29)
Jang Bojs - Viljareal 1:4 (0:2) (Elia 77 - Pino 6, Moreno 16, 89, Čukvueze 90+2)