KVALIFIKACIJE ZA SP: Engleska ubedljiva, Severna Makedonija ispustila pobedu u finišu meča

Novosti online 05. 09. 2021. u 20:35

FUDBALERI Engleske ubedljivo su savladali Andoru sa 4:0 na svom terenu u petom kolu grupe I kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje se 2022. godine održava u Kataru.

Pobednik se nijednog momenta nije dovodio u pitanje, iako je tim Gereta Sautgejta vodio samo 1:0 posle prvih 45 minuta. Gol je postigao Džesi Lingard u 18. minutu.

U nastavku susreta domaći su dodatno pojačali prtisak, što je rezultiralo sa još tri pogotka iza leđa Đozepa Gomeša.

Lingard je postigao još jedan pogodak, a preostala dva su bili delo kapitena Harija Kejna i Bukaja Sake.

"Gordi albion" posle ove utakmice ima maksimalan učinak od pet pobeda i 15 bodova, dok je Andora peta sa tri boda.

Severna Makedonija je bila nadomak pobede protiv Islanda u gostima, ali je u finišu utakmice uspela da prospe prednost.

Darko Velkovski je bio taj koji je načeo mrežu domaćina već u 11. minutu. Prednost je duplirao Esdžan Alioski u 54. minutu.

Nadu domaćinu da može da izbegne poraz doneo je Brinjar Bjarnason golom u 78. minutu. Island je do remija došao 84. minutu kada je Andri Gudjonsen savladao Stoleta Dimitrievskog.

Severna Makedonija zauzima treću poziciju na tabeli sa osam bodova, dok je Island peti sa četiri boda.