SJAJNI ČUKARIČKI SRUŠIO HAMARBI: "Brđani" odigrali odličan meč, sa dobrim rezultatom idu u Švedsku

Novosti online 05. 08. 2021. u 22:57

FUDBALERI Čukaričkog odigrali su sjajnu utakmicu protiv Hamarbija. "Brđani" su slavili sa 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Hrabro, otresito i agresivno su izabranici Dušana Đorđevića ušli u utakmicu koja se igrala na stadionu Partizana.

Ovakva partija uliva poverenje kod navijača i veru da "brđani" mogu da zadrže ovu prednost i u Stokholmu.

Čukarički je iskoristio terensku inicijativu i poveo preko Đorđa Jovanovića u 22. minut, ali radost nije dugo trajal.

Gosti su samo tri minuta kasnije poravnali preko Ludvigsona koji je pobegao Šapiću i lako savladao Petrovića.

Ipak, do odlaska na odmor domaćin je drugi put došao do vođstva. Marko Docić je dobio odličnu povratnu loptu, šutirao iz prve i pogodio za novu radost svog kluba.

Drugo poluvreme nije moglo bolje da počne. Igrao se 52. minut kada je kapiten Docić ponovo zatresao mrežu rivala i odveo "brđane" na dva gola razlike.

Do kraja utakmice je rezultat mogao da se promeni na obe strane, ali do toga nije došlo, pa je sada Hamarbiju potrebna pobeda od tri razlike ukoliko želi da prođe dalje, pošto je poznato da gol u gostima više ne važi.

Revanš meč igra se za sedam dana u prestonici Švedske. Pobednik ovog dvomeča igraće sa boljim iz duela Ujpešt - Bazel (švajcarski tim slavio u Mađarskoj 2:1).