ŠPANIJA SE NEĆE BORITI ZA MEDALJU: Poznati svi parovi polufinala za košarkašice, Srbiju čeka paklen zadatak

Novosti online 04. 08. 2021. u 16:12

KOŠARKAŠICE Španije se neće boriti za medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su u četvrtfinalu poraženi od Francuske sa 67:64.

Meč je bio izjednačen što pokazuje i krajnji rezultat, ali na kraju se "furija" nije radovala, što je za ovu selekciju još jedno razočarenje kada su u pitanju velika takmičenja.

Francuska je bila za nijansu bolja tokom prvih 20 minuta i imala prednost od šest razlike - 36:30.

Španija je pokušala da preokrene rezultat u poslednjoj četvrtini, ali je rival odbio sve napade i na kraju slavio.

Francuski je do pobede predvodila Johanes sa 18 poena, nju je pratila Vilijams koja je postigla 11 poena. Na drugoj strani najbolja je bila Astra Ndur koja je meč okončala sa 16 poena i 11 skokova, dok je Kazorla dodala 12.

Ovom utakmicom kompletirani su svi parovi polufinala - Srbija - SAD i Japan - Francuska.

Podsetimo, Srbija je u četvrtfinalu savladal Kinu.