RADUJE SE KRAGUJEVAC: Radnički u goleadi savladao Spartak i ostvario drugi trijumf u Superligi Srbije

Novosti online 23. 07. 2021. u 19:45

FUDBALERI Radničkog iz Kragujevca odlično su počeli novu sezonu. Oni su u drugom kolu pobedili Spartak na "Čika Dači" sa 3:2 i tako došli do drugog trijumfa iz isto toliko rundi u domaćem prvenstvu.

Fantastično je domaćin počeo susret. Već posle 19 minuta igre na semaforu je stajalo 2:0, a oba gola postigao je Veljko Trifunović.

Ipak, rezultat je u 22. minutu smanjio Stefan Milošević. Pogodak koji je postigao bio je pravo remek delo. Izveo je odlično slobodan udarac i pogodio rašlje gola koji je čuvao David Spasojević.

Ekipa iz Subotice je uspela da dođe do izjednačenja u 52. minutu preko Lazara Tufegdžića. To nije bilo dovoljno izabranicima Vladimir Buača da izbegnu poraz.

Trijumf domaćem timu doneo je Nemanja Branković koji je zatresao sopstvenu mrežu, nakon centaršuta jednog igrača Radničkog.

Posle dva kola Kragujevčani imaju šest bodova i za sada su na čelu tabele, Spartak je ostao na jednom bodu osvojenom u prvom kolu.