POSVETA BISERU ZAPADNE SRBIJE: Saška Janks podelila iskrenu emociju (FOTO)

Dušan Cakić 23. 07. 2026. u 19:40

MUZIČARKA Saška Yanx objavila je novu emotivnu baladu „Od Dunava do Rzava“

Foto: Lazar Smilić Pekiša

Za aranžman i muzičku produkciju bili su zaduženi talentovana braća Ljuba i Mlađa Stojanović, koji stoje iza velikog broja hitova regionalne muzičke scene.

Njihova saradnja sa Saškom ima i posebnu emotivnu notu, budući da se poznaju još sa Fakulteta muzičke umetnosti, gde su zajedno muzicirali u nekadašnjem VIVO bendu. Iako su tokom godina sarađivali na projektima drugih izvođača, ovo je prvi put da su udružili snage na nekom od Saškinih pesama.

Foto: Lazar Smilić Pekiša

Spot za novu baladu režirao je Lazar Smilić, publici poznatiji pod umetničkim imenom Pekiša. Kao jedan od prepoznatljivih mladih autora sadržaja, influensera i novinara, u spot je uneo svoju autentičnu estetiku i savremen vizuelni izraz, čime je dodatno obogatio priču koju pesma nosi.

Muziku i tekst, kao i za gotovo sve svoje dosadašnje pesme, potpisuje sama Saška, ostajući verna iskrenim emocijama i autentičnom muzičkom izrazu po kojem je publika prepoznaje, a ova numera donosi toplu, emotivnu priču, raskošnu melodiju i stihove koji lako pronalaze put do slušalaca.

Posebnu vrednost ovoj numeri daje i činjenica da je među prvim pop pesmama koje pevaju o Velikom Rzavu, jednoj od najčistijih i najlepših reka Srbije, odajući na taj način omaž prirodnim lepotama zapadne Srbije.

BONUS VIDEO:

ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković | Radoznalost je njena supermoć

Pogledajte više