ZAVRŠEN SASTANAK ZELENSKOG I TRAMPA: Netanjahu stigao u Belu kuću
Predrag Stojković
28. 07. 2026. u 17:31
SASTANAK predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog i predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa, koji je održan završen je, a u Belu kuću na razgovor sa Trampom je stigao izraelski premijer Benjamin Netanjahu, javljaju svetski mediji.
Foto: Tanjug/AP Photo/Jacquelyn Martin
Nakon tog sastanka sva tri lidera će prisustvovati sahrani američkog republikanskog senatora Lindsija Grejama.
Kako navodi agencija Ukrinform, među temama o kojima su Tramp i Zelenski, prema očekivanjima, razgovaralo bili su razvoj saradnje u oblasti odbrane, uključujući dalje korake ka zaključivanju sporazuma o saradnji SAD i Ukrajine u oblasti bespilotnih letelica, kao i jačanje ukrajinske protivvazdušne i protivraketne odbrane uoči zime.
Zelenski danas treba da razgovara i sa predsednikom Finske Aleksandrom Stubom, kao sa senatorima koji podržavaju predlog zakona o pooštravanju sankcija protiv Rusije.
Tanjug
BONUS VIDEO - SNIMAK SA LICA MESTA: Uviđaj kod BIP-a, mladić ubio starca sekirom
Pogledajte više