FICO BI DA PRESLIŠA FON DER LAJENOVU: Gde je nadoknada za opremu doniranu Ukrajini?
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je da želi da razgovara sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen o pitanju nadoknade za vojnu opremu doniranu Ukrajini, saznaje TASR.
Foto: Ožana Jaroslav / ČTK / Profimedia + Monasse Thierry/ANDBZ/ABACA/Abaca Press/Profimedia
Fico je novinarima nakon samita Evropske unije i zemalja Zapadnog Balkana u Tivtu rekao da njegovo pitanje proizilazi iz nedostatka finansijskih sredstava i da će sva pitanja o toj nadoknadi pokrenuti na sledećem samitu krajem ovog meseca.
- To je problem uzrokovan akutnim nedostatkom finansijskih sredstava, jer su sredstva koja su trebalo da budu korišćena za nadoknadu direktno korišćena za Ukrajinu - rekao je Fico.
Napomenuo je da je tokom samita u Tivtu pokrenuo pitanje formata Višegradske grupe (V4), u koju spadaju Češka, Mađarska, Poljska i Slovačka.
On je kazao da će na sastancima učestvovati i visoki predstavnici EU.
- Pretpostavljam da bi u bliskoj budućnosti to trebalo da uključi i predsednika Evropske komisije, jer je V4 plus predsednik Evropske komisije format koji može da reši dosta toga - istakao je Fico.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja