"SAMO AKO JE STVARNO" Tramp postavio ultimatum Iranu koji menja sve
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je danas da bi se saglasio sa opcijom da Iran suspenduje svoj nuklearni program u narednih 20 godina, ali samo ako to obećanje "bude stvarno".
Foto: Printskrin Iks/@atrupar
Obraćajući se novinarima na letu aviona ErFors 1 na povratku iz Kine, Tramp je rekao da je "možda potrebno obaviti dodatne radove" po pitanju Irana, ali nije precizirao na šta je mislio, prenosi Rojters.
- Suštinski smo zbrisali njihovu vojsku. Možda treba još nešto počistiti nakon mesec dana primirja - rekao je američki predsedenik.
Dodao je da su SAD pristale na primirje zbog apela drugih zemalja, pre svih Pakistana.
- Ja nisam bio za to, ali sam hteo da učinim uslugu Pakistanu - rekao je on.
Tramp je novinaru koji je postavio pitanje o ciljevima Sjedinjenih Američkih Država u Iranu, poručio da je "lažan tip", čije se pisanje "graniči sa izdajom".
Prema njegovim rečima, SAD su u Iranu postigle "potpunu vojnu pobedu", da to "svi priznaju", odnosno, "svi osim ljudi poput vas koji ne pišu istinu".
- Ja zapravo mislim da je to na neki način izdaja, to što pišete. Vaši urednici vam kažu šta da pišete i vi to pišete. Treba da vas bude sramota - rekao je predsednik Sjedinjenih Američkih Država.
(Tanjug)