Ruski ministar: EU se sve dublje uvlači u sukob u Ukrajini
SNABDEVANjEM Kijeva oružjem Evropska unija se sve više uključuje u sukob u Ukrajini, izjavio je danas ruski ministar odbrane Andrej Belousov, ističući da Rusija pažljivo prati proizvodne i logističke lance isporuke oružja Kijevu.
Foto: east2west news / WillWest News / Profimedia
- Vidimo pad podrške Sjedinjenih Američkih Država kijevskom režimu, usred rastuće pomoći Ukrajini od evropskih zemalja. Evropska unija se sve više uključuje u sukob, finansira ga i isporučuje oružje - rekao je Belousov na sastanku ministara odbrane zemalja članica Šangajske organizacije za saradnju u Kigristanu, a prenosi agencija Interfaks.
Belousov je podsetio na spisak evropskih kompanija koje proizvode i isporučuju Ukrajini jurišne bespilotne letelice i njihove komponente za napade na ruskoj teritoriji.
- Takve akcije doprinose nagloj eskalaciji vojno-političke situacije na celom evropskom kontinentu i mogle bi dovesti do nepredvidivih posledica - naveo je Belousov.
Prema njegovim rečima, SAD i Zapad podrivaju temelje globalne bezbednosne arhitekture.
- Njihov agresivni kurs pogoršava geopolitičke kontradikcije, potkopava stratešku stabilnost i potkopava ključne mirovne sporazume - rekao je Belousov.
Ocenio je da je u svetu porastao potencijal za konflikte, dok je istovremeno umanjena uloga međunarodnih institucija.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja