"TO JE VEOMA OPASNO": Tramp upozorio Veliku Britaniju da ne ulazi u poslovanje sa Kinom
AMERIČKI predsednik Donald Tramp upozorio je Veliku Britaniju da ne ulazi u poslovanje sa Kinom, nakon što su britanski premijer Kir Starmer i kineski lider Si Đinping pozdravili obnavljanje odnosa dve zemlje.
Foto: Tanjug/ AP Photo/Charlie Neibergall
Tokom premijere filma "Melanija" u "Kenedi centru", Tramp je na pitanje novinara da prokomentariše najavu Velike Britanije o većoj poslovnoj saradnji sa Kinom, rekao da je veoma opasno da to bude urađeno i istakao da je još opasnije da Kanada ulazi u poslovanje sa Kinom, preneo je Rojters.
Starmer je tokom tročasovnog razgovora sa Sijem u četvrtak u Pekingu pozvao na niže carine i investicione sporazume između Kine i Velike Britanije.
Starmer je novinarima rekao da Britanija može da nastavi da jača ekonomske veze sa Kinom, a da to ne izazove Trampovu ljutnju zbog, kako je naveo, duge istorije tesne saradnje Britanije sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Planiram da razgovaram sa Iranom
Tramp je novinarima rekao i da planira da razgovara sa Iranom usred rastućih tenzija.
- Imamo mnogo veoma velikih, veoma moćnih brodova koji trenutno plove ka Iranu i bilo bi sjajno kada ih ne bismo morali koristiti - kazao je Tramp.
Iranska vojska upozorila je u četvrtak da će na svaki novi čin agresije protiv Irana odgovoriti momentalno i odlučno, ističući da su iskustva iz dvanaestodnevnog rata u junu prošle godine trajno promenila vojnu doktrinu i pravila angažovanja oružanih snaga.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje