GENERAL OTKRIO ŠTA JE GLAVNA RUSKA META: Pandurević objasnio šta će Ukrajinci uraditi kada izgube Časov Jar
GENERAL u penziji Vinko Pandurević kaže da se iz dosadašnjeg dejstva ruskih snaga može zaključiti da je njima Harkov jedna od glavnih meta tokom ovog dela specijalne vojne operacije.
Foto: Shutterstock
Kaže da Rusi žele da što pre izađu na granice Donjecke oblasti.
- Rusi žele da položaje na obalama Dnjepra u Zaporoškoj oblasti drže čvrsto - kaže Pandurević u emisiji "Aktuelnosti" na TV Hepi.
Ističe da očekuje da će ukrajinske snage posle gubitka Časov Jara grupisati svoje snage Kramatorsk - Slavjansk - Izjum - Kupjansk da bi stvorili uslove za odbranu Harkova.
- Harkov je veliki grad i nije ga lako osvojiti - tvrdi on.
Časov Jar je pred padom, upozorio je ranije zamenik šefa glavne uprave Ukrajinske obaveštajne službe Vadim Skibicki za "Ekonomist".
- Naš najveći problem trenutno je Časov Jar. Pad tog grada je samo pitanje vremena - rekao je Skibicki.
BONUS VIDEO: Porodice stradalih u Malom Orašju i Duboni na mestu masovnog ubistva