PROMENE NA TVITERU: Evo koji je sledeći potez Ilona Maska
KOMPANIJA Tviter saopštila je danas da će ublažiti svoju trogodišnju zabranu političkog oglašavanja.
FOTO: AP/Tanjug
Iz kompanije je saopšteno da će "Tviter ublažiti svoju politiku za reklamiranje i objavljivanje oglasa u SAD".
- Takođe, u predstojećim nedeljema planiramo da dozvolimo i proširimo mogućnosti za političko oglašavanje - objavila je kompanija sa svog korporativnog naloga, prenosi Glas Amerike (VOA).
Reagujući na rastuću zabrinutost zbog širenja dezinformacija na društvenim mrežama, Tviter je 2019. godine zabranio sve političke reklame. U kontekstu najnovijeg ublažavanja zabrane, iz Tvitera su naveli da "oglašavanje o određenim temama može da podstakne javni razgovor o važnim temama".
U saopštenju kompanije se navodi da će najnovija promena uskladiti oglašavačku politiku te platforme s onim u "televizijskim i drugim medijskim kućama", bez drugih, dodatnih objašnjenja.
Kako navodi VOA, najnovija promena koju donosi novi vlasnik Ilon Mask predstavlja pokušaj da poveća prihode nakon prošlogodišnje kupovine Tvitera. U martu 2021. godine i kompanija Fejsbuk je ukinula zabranu oglašavanja o političkim i društvenim temama koja je uvedena nakon američkih predsedničkih izbora 2020. godine.