KRALJICA SPREMNA ZA PRAZNIKE: Elizabeta ima poseban božićni poklon za svoje osoblje
BRITANSKA kraljica Elizabeta mogla bi ove godine da vrati voljenu tradiciju koja je prošle godine preskočena zbog pandemije virusa korona.
Foto: Tanjug/AP Photo
Naime, kraljica svakom članu svog osoblja, a ima ih 1.500, daje isti poklon - božićni puding.
Ovu tradiciju je započeo njen deda Džordž V.
- Svi članovi osoblja dobiće poklone od kraljice, a njeno veličanstvo će lično uručiti darove nekima od njih u Bakingemskoj palati i zamku Vindzor - navodi se na sajtu kraljevske porodice, prenosi "Miror".
Oko 1.500 božićnih pudinga koje Kraljica plaća distribuira se osoblju širom palate, osoblju u sudskoj pošti i dvorskoj policiji. Svaku puding prati čestitka.
Godinama unazad osoblje palate je dobijalo luksuzni puding brendova kao što su Herods ili Fortnum & Mason, ali izvori otkrivaju da se kraljica s vremenom prebacila na onaj "običniji", iz prodavnice "Tesko".
Prošle godine, kraljica je bila prinuđena da po prvi put u svojoj vladavini otkaže godišnju ceremoniju davanja božićnih poklona osoblju. Ona tradicionalno kupuje i mali poklon za svakog člana kraljevskog osoblja, koji lično poklanja uz božićni puding, kako bi se zahvalila radnicima.
BONUS VIDEO - SPOMENIK LUTALICI: Pas koga su svi voleli bio je zaštitnik i mačaka