DRAMA U KOMŠILUKU: Auto sleteo u more, povređen vojnik (VIDEO)

T.J. 13. 07. 2026. u 14:00

STUDENTI Vojne akademije bez oklevanja skočili u vodu.

Foto: Prinskrin Iks/Ministero Difesa

Pripadnici Vojne akademije sprečili su moguću tragediju u centru Trsta nakon što je automobil, kojim je upravljao muškarac (41), sleteo u more kod pristaništa na Trgu ujedinjenja Italije.

Nesreća se dogodila u nedelju oko podneva, u trenutku kada su studenti Vojne akademije izlazili iz autobusa tokom zvanične posete gradu.

Iz za sada neutvrđenih razloga, automobil je probio zaštitni deo pristaništa i završio u moru.

Nekoliko vojnika odmah je priteklo u pomoć, skočilo u vodu i doplivalo do potonulog vozila, iz kojeg su uspeli da izvuku vozača. Muškarac iz Trsta je spasen, a potom predat ekipi Hitne medicinske pomoći.

Povređen vojnik

Vozač je prevezen u bolnicu, gde je utvrđeno da nije zadobio teže povrede. Na bolničkom lečenju završio je i jedan od vojnika, koji se povredio tokom akcije spasavanja.

Na lice mesta ubrzo su stigli tršćanski vatrogasci sa operativnim timom, dizalicom i plovilom specijalizovane pomorske jedinice. U akciju je bio uključen i helikopter letačke jedinice vatrogasne brigade iz Venecije sa dva ronioca.

Uz pomoć sonara, vatrogasci su locirali automobil na dubini od sedam metara, oko 20 metara od obale. Nakon što su ronioci pregledali vozilo i utvrdili da se u njemu ne nalazi nijedna druga osoba, automobil je specijalnim balonima podignut na površinu, dopremljen do obale i uklonjen dizalicom.

Karabinjeri iz Trsta pokrenuli su istragu kako bi utvrdili sve okolnosti nesreće i razlog zbog kojeg je automobil završio u moru.

(24 sedam)

BONUS VIDEO: AJKULA PLIVA SA TURISTIMA: Neverovatna scena na plaži Trsteno u Crnoj Gori

Pogledajte više