LAKŠE POVREĐENA TRI POLICAJCA: Leskovčanima određen pritvor zbog sumnje da su sprečavali pripadnike MUP u poslu
Trojici Leskovčana koji su uhapšeni zbog postojanja osnova sumnje da su napali trojicu policajaca prilikom vršenja službene radnje sud je odredio pritvor.
foto: I.Mitić
M.V.(41), D.S.(40) i R.V.(76), svi iz Leskovca, uhapšeni su zbog sumnje da su, u toku noći 29. januara, učinili krivično delo sprečavanja službenog lica u vršenju službene radnje, a na štetu tri pripadnika Policijske uprave u Leskovcu i da su im tom prilikom naneli lake telesne povrede.
Osumnjičeni su saslušani u leskovačkom Osnovnom javnom tužilaštvu. Oni su pred javnim tužiocem, u prisustvu branioca, izneli svoje odbrane, a nakon saslušanja stavljen je predlog da im se odredi pritvor koji je prihvaćen.
Pritvor im je određen zbog postojanja okolnosti da bi ostankom na slobodi mogli uticati na nesaslušane svedoke i zbog uznemirenja javnosti, a prema M.V. i zbog postojanja okolnosti koje ukazuju da bi mogao učiniti krivično delo kojim preti.
Doneta je i naredba o sprovođenju istrage tokom koje će se ispitati svedoci i veštačiti povrede.