IZ DUBAIJA NA ODMOR U SRBIJU Naša zemlja među popularnijim destinacijama
MI bi kod njih, a oni kod nas. Stanovnici Ujedinjenih Arapskih Emirata ovog leta najverovatnije će se odlučiti da odmor provedu u Istočnoj Evropi, a Srbija i Bosna i Hercegovina su u samom vrhu izbora destinacija.
FOTO: D.N.
Turska, Gruzija i Jermenija su među ostalim favoritima, izveštava Gulfnews, najposećeniji portal vesti u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
- Kada smo otvorili Kancelariju PKS, nekoliko meseci pre pandemije koronavirusa, krenuli smo sa misijom da na najbolji način predstavimo Srbiju i njene trgovinske, turističke i investicione potencijale - kaže Marko Selaković, rukovodilac Kancelarije PKS u Dubaiju. - Učestvovali smo u obnovi avio-saobraćaja, privrednom povezivanju, uspostavljanju koridora između Srbije i UAE. Očigledno da smo u toj misiji bili uspešni.
Prednosti popularnih istočnoevropskih destinacija, među kojima je i Srbija, jesu jednostavan proces dobijanja vize i dostupnost različitih opcija letova, ukazuju predstavnici turističkih agencija u Abu Dabiju. Srbija je prva zemlja u Evropi sa kojom su UAE uspostavili putnički koridor, što znači da putnici više ne moraju da idu u karantin po dolasku.