ODLUKA VLADE: Stanica “Beograd Centar” postaje međunarodni granični prelaz

T.J. 22. 06. 2026. u 16:44

VLADA Srbije donela je odluku o otvaranju stalnog graničnog prelaza za međunarodni železnički saobraćaj putnika i robe "Beograd - Centar". Otvara se stalni železnički granični prelaz u Beogradu

Foto: AI generated

Kako je objavljeno u Službenom glasniku, otvara se stalni granični prelaz za međunarodni železnički saobraćaj putnika i robe "Beograd - Centar", na železničkoj stanici "Beograd Centar" u glavnom gradu.

Na graničnom prelazu odvijaće se međunarodni železnički saobraćaj putnika i robe koji ne podleže pregledu inspekcijskih službi, a poslovi iz nadležnosti granične policije i carine obavljaće se neprekidno (24/7), u skladu sa sistemom integrisanog upravljanja granicom u Srbiji.

Odluka je stupila na snagu dan nakon objavljivanja u Službenom glasniku Srbije, odnosno 20. juna.

(Tanjug)

BONUS VIDEO: ODRŽAVANjE ŽELEZNICE U JAPANU: Humanoidni robot za održavanje linija

Pogledajte više